On-line hlasování za pomoci zmocnění/plné moci

Jak můžu hlasovat za pomoci plné moci v případě podílového/spolupodílového vlastnictví?

Zákonné náležitosti pro hlasování v podílovém vlastnictví/společném jmění manželů si přečtěte zde.

Pokud Vám dorazí informace o tom, že v domě probíhá hlasování, znamená to, že administrátor domu Vás žádá o hlas v on-line shromáždění vlastníků. 

Postup při on-line hlasování na portálu Sousedé.cz za pomoci plné moci v případě podílového vlastnictví nebo společného jmění manželů je následující. 

Pokud jste již registrován, přihlaste se do domu a klikněte do záložky na levé straně pod názvem Hlasování. V něm klikněte na hlasování, které je aktivní, a dále pokračujte podle zobrazeného manuálu. 

Můžete také kliknout na odkaz, který obvykle naleznete v e-mailu, pokud správa Vašeho domu publikuje hlasování. Ve všech případech je nutné se přihlásit. Pokud ještě nemáte vytvořenou registraci, bude třeba se zaregistrovat

Volbou hlasování si zobrazíte detail hlasování a poté, kliknutím na tlačítko se symbolem hvězdičky, zahájíte proces hlasování. 

Následně se otevře další okno, ve kterém můžete nahrát plnou moc zmocnitele. Na tomto příkladu můžete vidět, že hlasují manželé Horákovi - resp. hlasujícím je uživatel Horáková, která má plnou moc od svého manžela, pana Horáka. U hlasujícího uživatele který je online (ten který hlasuje), není třeba tuto plnou moc vkládat, systém to ani nenabízí). 

Po předchozím kliknutí na Nahrát zmocnění můžete začít s nahráváním požadovaného souboru. 

Vložíte potřebné zmocnění a v dalším kroku potvrdíte nahrání dokumentu. Požadovaný dokument může mít koncovky typu .doc, .pdf, .jpg a podobné. 

Po nahrání zmocňujícího dokumentu můžete pokračovat do hlasování kliknutím na Pokračovat do hlasování.

V dalším kroku se otevře možnost volby odpovědí pro dané otázky. Po kliknutí v řádce zvolené odpovědi se řádek označí. Postupně takto můžete označit možné další otázky, pokud je jich v hlasování více. Kliknutím na Odeslat hlasování potvrzujete dané odpovědi, hlasování již nelze vzít zpět. 


Kliknutím na ANO, odeslat potvrzujete svou vůli a hlas se odešle do probíhajícího hlasování. Mějte, prosím, na paměti, že po tomto kroku už hlas nelze vzít zpět a ani ho nemůžete změnit. 

Nyní je Vaše hlasování u konce a hlas je započítán do probíhajícího hlasování.

 

Další informace k hlasování naleznete v naší poradně. Vyhledáním řetězce klíčových slov hledaných témat zvýšíte šanci na nalezení správného výsledku. Hlasovací list, info k registraci níže. 

Důležité informace - Hlasovací list - vzor
Registrace k hlasování - Co dělat