1. Podpora
  2. Administrativní rozhraní

Vnitřní prostředí domu - Sousedé

Informace v záložce sousedé a jak s nimi pracovat?

http://poradna.sousede.cz/vnitrni-prostredi-domu-nastenkaZáložka  UdálostiZáložka externích kontaktů

Copy of sales02 vzdelavaV záložce Sousedé naleznete detailní informace o všech registrovaných i neregistrovaných členech ve Vašem domě, společně s poznámkami. Mějte na paměti, že zobrazené informace jsou určeny pouze pro administrátory/členy daného společenství vlastníků jednotek. 

 

layout sousede@2x

 

V záložce Sousedé na levé straně Vašeho menu můžete zobrazit členy Vašeho domu. Pozor ale na jejich rozlišení - v záložce zobrazení sousedů naleznete hned několik typů sousedského zobrazení. 

Na seznamu můžete vidět neregistrovaného člena - takový záznam zobrazuje informaci o jménu a příjmení, po rozkliknutí detailu řádku pak, jestli je uživatel spárovaný s údajem z katastru. Jde o uživatele, který byl již pozván do domu skrz e-mailovou adresu, ale tento se ještě neregistroval. Takovému uživateli přesto, že není registrován, chodí již emailem informace o dění v domě - tedy příspěvky na nástěnce apod. 

Neregistrovaný ale již pozvaný uživatel
Po rozkliknutí podrobností k takovému uživatelskému účtu (symbol tří teček) pak můžeme zobrazit více informací a také to, zda je uživatel spárovaný s katastrem. Párování s katastrem je velmi důležitá hodnota, pro pozdější online hlasování. Bez něj nebude hlasování fungovat správně. Více o tom naleznete také ve článku: Slučování duplicit
Karta výpisu z uživatelského profilu
Detail uživatelské role_

Tyto informace jsou zobrazeny pouze administrátorům domu. Ostatní sousedé vidí pouze informace, které jsou sdílené samotným uživatelem.

Role a členství - jednotlivým členům můžete nastavit uživatelská práva (role) dle Vašich preferencí tak, aby se jim v uživatelském prostředí zobrazovaly jen ty informace, které souvisejí s jejich rolí v domě a také proto, abyste mohli ovlivnit třeba přidávání příspěvků, schvalování členů apod. Tento zásah může udělat pouze uživatel, který již má administrátorská práva. Nastavovat práva k zobrazení, schvalování, psaní příspěvků a jejich mazání, určování důležitosti můžete u všech vlastností v domě. Více se dočtete zde: Uživatelské role

Odebrat slouží k odstranění zápisu, který je napárován na registrovaného uživatele. Pomůže při problému omylem sloučených duplicit. 

Informace z katastru jsou automaticky obnovovány aktualizacemi z katastru. Toto pole nelze žádným způsobem editovat. 

Vlastnický podíl - jedná se o součet všech podílů v domě, v případě SJM je pro účely tohoto zobrazení podíl rozdělen. 

Exekuce je rovněž aktualizována jednou měsíčně a jedná se o exekuce, které jsou zapsány na katastru nemovitostí, nikoli zápis v rejstříku exekuční komory.

Další položkou na seznamu záložky Sousedé je informace z katastru. Tento záznam říká, že uživatel ještě neexistuje a je třeba ho tak pozvat do domu. Kliknutím na "přidat email" se zobrazí pole k vyplnění. 

Informace stažena z katastru nemovitosti (není vytvořený uživatel)

Po vyplnění mailové adresy systém odešle informaci k registraci a vstupu do domu. 

Vašemu sousedovi tak na e-mail dorazí informace o založeném domu a pozvánka ke vstupu. 

Chcete-li přidat uživatele, který není v seznamu (není vlastník, ale potřebujete ho pozvat do Vašeho virtuálního domu, v tomto případě kliknete na button Přidat souseda)

mail_sousede-1

Pozvánka není jediný způsob, kterým se lze dostat do domu. Váš soused rovněž může adresu Vašeho domu vyhledat v našem vyhledávači a požádat sám o přístup. 

úvod domuPokud někdo bude chtít tímto způsobem vstoupit do domu, administrátor může jeho žádost schválit, nebo zamítnout. Tyto žádosti se rovněž objevují na záložce Sousedé, v pravém sloupci. Přidat souseda-1

Položka registrovaný a aktivní uživatel. Může jím být kdokoli z řad vlastníků, správy domu, či nájemníků domu dle Vašich preferencí a nastavení. 

Registrovaný a aktivní uživatel - toho lze rozlišit nejsnadněji. V informačním řádku naleznete kromě jména a příjmení také informaci o tom, kdy byl uživatel aktivní. Symbol bubliny znamená možnost kontaktovat uživatele v soukromém chatu. Pod ikonkou tří teček můžete uživatele rovněž odebrat z domu. 

 

Všichni uživatelé mají svůj unikátní profil, nelze slučovat manžela s manželkou, nebo v případě více vlastníků v podílovém vlastnictví. Systém je do budoucího hlasování takto připraven. 

 

Chybí Vám zde nějaké téma? Kontaktujte zákaznickou podporu. Napište nám.